Home|Sign In

  Games on Saturday, December 20, 2014 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
AISL W1 - Girls U12 D3 Parkville 3  v  St. Francis of Assisi Result Pending Field 1  
AISL W1 -Boys U12 D3 St. Joseph - Zittle  v  St. Ursula Huskies Result Pending Field 2  
AISL W1-U8 Coed MUFC Blast (Black)  v  Kingville Cobras Result Pending Field 3  
AISL W1 -Boys U12 D3 OLMC Badders  v  St. Ursula Wildcats Result Pending Field 1  
AISL W1 - Girls U12 D3 Fallston Flyers  v  St. Joseph - Trimble Result Pending Field 2  
AISL W1-U8 Coed OLMC - Jones  v  MUFC Blast (Red) Result Pending Field 3  
AISL W1 - Girls U12 D3 OLMC Cougars  v  St. Stephen's - Horton Result Pending Field 1  
AISL W1 -Boys U12 D3 St. Francis of Assisi  v  St. Joseph - Bower Result Pending Field 2  
AISL W1-U8 Coed Hedglin U8  v  St. Joseph - Kemper Result Pending Field 3  
AISL W1 - Boys U12 D1/D2 PHWM Lions  v  Overlea Result Pending Field 1  
AISL W1 - Boys U12 D1/D2 St. Stephens  v  Wildcats St. Thomas Aquinas Result Pending Field 2  
AISL W1-U8 Coed St. Ursula Huskies  v  St. Joseph - Diiorio Result Pending Field 3  
AISL W1 - Boys U12 D1/D2 Cockeysville Pride  v  Parkville United Strikers Result Pending Field 1  
AISL W1- Girls U12 D1/D2 Towson United  v  Towson United White Result Pending Field 2  
AISL W1-U8 Coed St. Joseph - Brown  v  St. Joseph - Comey Result Pending Field 3  
AISL W1- Girls U12 D1/D2 St. Ursula  v  Parkville 1 Result Pending Field 1  
AISL W1 - Boys U12 D1/D2 OLMC Cougars  v  SJA Result Pending Field 2  
AISL W1 - Girls U10 D2/D3 Mount Carmel  v  St. Joseph - Brown Result Pending Field 3  
AISL W1 - Boys U14 D2/D3 Mount Carmel  v  St. Francis of Assisi Result Pending Field 1  
AISL W1 - Girls U14 D3 St. Joseph - Lesko  v  OLMC Cougars Result Pending Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D3 HdG Dynamite  v  St. Stephens Eagles Result Pending Field 3  
AISL W1- Girls U12 D1/D2 ICS Eagles  v  St. Joseph - Waugh Result Pending Field 1  
AISL W1 - Boys U14 D2/D3 St. Stephens - 7th Grade  v  St. Stephens Eagles Result Pending Field 2  
AISL W1- Girls U10 D1/D2 PHWM Crush Classic  v  Spirit Result Pending Field 3  
AISL W1 - Girls U14 D3 St. Stephen - Debelius  v  St. Joseph - Barlow Result Pending Field 1  
AISL W1 - Girls U14 D1/D2 ICS  v  Parkville United Killer Bees Result Pending Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D2 Cannons  v  Tidalwave Result Pending Field 3  
AISL W1 - Girls U14 D1/D2 Parkville United Hooligans  v  IHM Eagles - Fallen Result Pending Field 1  
AISL W1 - Boys U14 D1 Parkville United Cougars  v  St. Joseph - Grasso Result Pending Field 2  
AISL W1 - Girls U10 D2/D3 Kingsville Sharks  v  Immaculate Conception Result Pending Field 3  
AISL W1 - Boys U14 D1 Our Lady of Mt. Carmel  v  Overlea 5:10 PM Field 1  
AISL W1 - Girls H.S. D3 FCA  v  St. Eagles 5:10 PM Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D3 St. Joseph - McGee  v  St. Joseph - Trimble 5:10 PM Field 3  
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2 Eastern Tekkers  v  Essex United 6:05 PM Field 1  
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2 Crusaders  v  St. Ursula 6:05 PM Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D2 Parkville United G-Boyz  v  Parkville United Tigers 6:05 PM Field 3  
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2 Chloro Fluoro Carbons F.C.  v  Waldo 7:00 PM Field 1  
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2 MUFC Lightning  v  Edgewood 7:00 PM Field 2  
AISL W1- Girls U10 D1/D2 Loch Raven IHM - Girls U10  v  ESP Rec 7:00 PM Field 3  
AISL W1 - Boys H.S. D3 St. Eagles  v  The Replacements 7:55 PM Field 1  
AISL W1 - Girls H.S. D1/D2 MUFC Storm  v  Orange Crush 7:55 PM Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D3 Kingsville Sharks  v  St. Francis of Assisi 7:55 PM Field 3  
AISL W1 - Boys H.S. D3 (2) Joppatowne Destroyers  v  Rippin Ducks 8:50 PM Field 1  
AISL W1 - Boys H.S. D3 Essex Striker  v  ManDimes 8:50 PM Field 2  
AISL W1 -Boys U10/D2 OLMC  v  Parkville U Playmakers 8:50 PM Field 3  
AISL W1 - Girls H.S. D3 Team Awesome  v  Towson United 9:45 PM Field 1  
AISL W1 - Girls H.S. D1/D2 Arsenal/Eastfield  v  Rush 9:45 PM Field 2  

 
  
Quick Stats
  League Leaders
Team Points
AISL W1 - Boys H.S. D1
Eastern Tekkers 6
Essex United 6
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2
Baltimore Bangers 6
Chloro Fluoro Carbons F.C. 6
U.S. Coed Indoor National Team 6
Essex United 6
Eastern Tekkers 6
AISL W1 - Boys H.S. D3
Charles Village 6
AISL W1 - Boys H.S. D3 (2)
The Breakfast Club 9
AISL W1 - Boys U12 D1/D2
Overlea 6
AISL W1 - Boys U14 D1
Parkville United Cougars 4
St. Joseph - Grasso 4
AISL W1 - Boys U14 D2/D3
Mount Carmel 6
AISL W1 - Girls H.S. D1/D2
Orange Crush 6
AISL W1 - Girls H.S. D3
Essex Oozma Kappa 6
St. Eagles 6
AISL W1 - Girls U10 D2/D3
Immaculate Conception 3
Kingsville Sharks 3
St. Joseph - Brown 3
AISL W1 - Girls U12 D3
Parkville 3 6
AISL W1 - Girls U14 D1/D2
IHM Eagles - Fallen 6
AISL W1 - Girls U14 D3
St. Stephen - Debelius 6
AISL W1 -Boys U10/D2
Parkville United Tigers 6
Tidalwave 6
AISL W1 -Boys U10/D3
HdG Dynamite 6
Kingsville Sharks 6
St. Stephens Eagles 6
AISL W1 -Boys U12 D3
St. Joseph - Zittle 6
AISL W1- Girls U10 D1/D2
Spirit 6
AISL W1- Girls U12 D1/D2
St. Ursula 6
AISL W1-U8 Coed
Dolphins 2
Hedglin U8 2
MUFC Blast (Black) 2
MUFC Blast (Red) 2
PHWM Chelsea 2
St. Joseph - Brown 2
St. Joseph - Comey 2
St. Joseph - Kemper 2
  Top Offenses
Team Scored
AISL W1 - Boys H.S. D1
Essex United 20
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2
Essex United 20
AISL W1 - Boys H.S. D3
Charles Village 17
AISL W1 - Boys H.S. D3 (2)
St. Stephens SSSC 21
AISL W1 - Boys U12 D1/D2
St. Stephens 20
AISL W1 - Boys U14 D1
St. Joseph - Grasso 8
AISL W1 - Boys U14 D2/D3
Mount Carmel 13
AISL W1 - Girls H.S. D1/D2
Edgewood 10
Orange Crush 10
AISL W1 - Girls H.S. D3
St. Eagles 13
AISL W1 - Girls U10 D2/D3
Immaculate Conception 10
AISL W1 - Girls U12 D3
Parkville 2 9
St. Francis of Assisi 9
AISL W1 - Girls U14 D1/D2
IHM Eagles - Fallen 9
AISL W1 - Girls U14 D3
St. Stephen - Debelius 9
AISL W1 -Boys U10/D2
Parkville United Tigers 24
AISL W1 -Boys U10/D3
Kingsville Sharks 23
AISL W1 -Boys U12 D3
St. Joseph - Zittle 14
AISL W1- Girls U10 D1/D2
Spirit 24
AISL W1- Girls U12 D1/D2
St. Joseph - Waugh 15
  Top Defenses
Team Allowed
AISL W1 - Boys H.S. D1
Eastern Tekkers 2
Essex United 2
AISL W1 - Boys H.S. D1/D2
Baltimore Bangers 1
AISL W1 - Boys H.S. D3
St. Eagles 2
AISL W1 - Boys H.S. D3 (2)
Rippin Ducks 4
The Breakfast Club 4
AISL W1 - Boys U12 D1/D2
St. Stephens 1
AISL W1 - Boys U14 D1
Parkville United Cougars 6
St. Joseph - Grasso 6
AISL W1 - Boys U14 D2/D3
Mount Carmel 1
AISL W1 - Girls H.S. D1/D2
Orange Crush 3
AISL W1 - Girls H.S. D3
FCA 3
AISL W1 - Girls U10 D2/D3
Kingsville Sharks 2
AISL W1 - Girls U12 D3
OLMC Cougars 0
AISL W1 - Girls U14 D1/D2
ICS 1
IHM Eagles - Fallen 1
AISL W1 - Girls U14 D3
St. Joseph - Lesko 1
AISL W1 -Boys U10/D2
Tidalwave 6
AISL W1 -Boys U10/D3
HdG Dynamite 2
AISL W1 -Boys U12 D3
St. Joseph - Zittle 6
AISL W1- Girls U10 D1/D2
PHWM Crush Classic 1
AISL W1- Girls U12 D1/D2
Parkville 1 0
St. Joseph - Waugh 0
AISL W1-U8 Coed
Dolphins 0
Hedglin U8 0
Kingville Cobras 0
MUFC Blast (Black) 0
MUFC Blast (Red) 0
OLMC - Jones 0
PHWM Chelsea 0
St. Joseph - Brown 0
St. Joseph - Comey 0
St. Joseph - Diiorio 0
St. Joseph - Kemper 0
St. Ursula Huskies 0
Quick Stats
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2009 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use